Prefabrik Havuza Kaydırak Yapılabilir mi?

09 September 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuza Kaydırak Yapılabilir mi?

Tüm özelliklerini araştırdınız ve havuz tercihinizi prefabrik havuzdan yana mı yaptınız? O halde size oldukça kısa bir süre içerisinde teslim edilecek olan prefabrik havuz için aksesuar seçimlerine başlayabilirsiniz. Havuzlar, kullanılabilecek aksesuarlar bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu aksesuarlar içerisinde en eğlenceli olan ve en çok talep gören su kaydıraklarıdır. Çocuk, yetişkin fark etmeksizin herkes tarafından eğlencelik bulunan su kaydırakları oldukça güzel aktivitelere zemin hazırlamaktadır. Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Prefabrik havuzunuza su kaydırağı ekleyerek havuzunuzu çocuklarınızın cennetine dönüştürebilirsiniz.

Prefabrik Havuza Kaydırak Yapılabilir mi?
Prefabrik Havuza Kaydırak Yapılabilir mi?

Su Kaydıraklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Her ne kadar eğlenceli gördünse de su kaydıraklarında tehlikeli durumlara sebebiyet vermemek için bazı önlemler almak gerekmektedir. Aksi halde boğulma ve yaralanma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Hatta su kaydıraklarının hatalı tasarlanması veya kullanıcı hatası gibi sebeplerle ölüm gibi durumlara bile yol açabildiği bilinmektedir. Bunun için doğru dizayn edilmiş su kaydırağından seçmek ve kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurları bilmek büyük önem arz eder.  Peki su kaydıraklarında alınması gereken önlemler nelerdir? Yaralanma ve ölümü ile sonuçlanan kazalara sebebiyet vermemek için nelere dikkat etmeliyiz?

  • Öncelikle su kaydıraklarında en önemli olan şey yüzme bilmeyenler tarafından güvenliksiz bir şekilde kullanılmaması gereklidir. Yüzme bilmeyenlerin sertifikalı can yelekleri yardımıyla kullanmaları daha güvenli olacaktır.
  • Küçük çocuklar tarafından su kaydırağı kullanıldığında da can yeleği veya boğulmayı engelleyecek simit ve kolluklar kullanılması önem taşır.
  • Havuzunuzda su kaydırağı varsa çocuklarınızın bunu yetişkin kontrolünde kullanmaları gerekir. Çocuklar kaydırakta yalnız bırakılmamalıdır. Aksi halde yaralanma veya boğulma gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.
  • Yüzeyler ıslak ve kaygan olabileceğinden merdivene çıkarken dikkatli olunmalıdır. Kayganlıktan dolayı kayıp düşme gibi olaylar meydana gelebilmektedir.
  • Fermuarlı tokalı zincirli kıyafet ve mayolar ile kayılması yaralanmalara sebep olabilir. Bu yüzden tehlike arz etmeyecek kıyafetler seçilmelidir.
  • Takı veya gözlük ile kaymak da aksesuarlı kıyafetler gibi yaralanmalara sebep olabilir.
  • Ağzınızda bir şey varken su kaydırağı kullanmak kayarken boğazınıza takılmasına nefessiz kalmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden su kaydırağında sakız veya herhangi bir gıda ürünü kullanılmamalıdır.
  • Alkollü iken su kaydırağı kullanmak tehlikeli durumlara ortam yaratabilir.

Su kaydırakları oldukça eğlenceli havuz aksesuarları olması yanında hatalı kullanıldığında oldukça fazla kazaya sebebiyet vermektedir. Uzmanlar kaydırak kazaları sebebiyle yıl içerisinde birçok kişinin hastanelere başvurduğunu söylüyor. Bu sebeple gerekli önlemlerin alınmaması yaralanma ve ölüm gibi durumlara bile sebebiyet verebilmektedir. Doğru dizayn edilmiş bir kaydırakta gerekli önlemlerin tümünün alınarak eğnelmesinin ise herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Sermed Havuz Su Kaydırağı Özellikleri

Sermed havuz firması su kaydırağı açık mavi polyesterden yapılmıştır. Basamakları fibeerglass takviyelidir. Kolları epoksi alüminyum kullanılarak yapılmıştır. Kaymayı kolaylaştıracak su bağlantısı bulunur. Ölçüleri:

2,3 m x 7’6 Kavisli

Neden Kaydırak Yaptırmalıyım?

Su kaydırağı prefabrik havuzunuzun daha eğlenceli görünmesini sağlayacaktır. Sadece tek bir aksesuar ile bile havuzunuzu bir Aquapark ortamına dönüştürebilirsiniz. Oteller dışında evlerde ve villalarda da kullanılabilen su kaydırağı oldukça fazla misafir ağırlamanıza ve sosyalleşmenize ortam hazırlayacaktır. Su kaydırağı sayesinde partileriniz oldukça kalabalık olacak. Çevresine yaptığınız dizayn ile de oldukça estetik görünümler elde edebilmeniz mümkün. Çocuklarınız varsa okul tatillerinde asla sıkılmayacaklar. Tatile gitmeye gerek kalmadan havuzda eğlenceli vakit geçirebilecekler.

Prefabrik panel havuz için su kaydırağı kullanmak istiyorsanız detaylı bilgi için bize web sitemiz üzerinden iletişim formu doldurarak veya 0850 495 0 200 ve 0532 111 73 73 numaralı müşteri hatlarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !