Prefabrik Havuz Soğutmanın Yöntemleri

22 June 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Soğutmanın Yöntemleri

Yaz aylarında havuzun serin sularında ferahlamak birçok kişi için en keyifli durumlar arasındadır. Prefabrik Havuz suyunuzun soğutulması gerektiğinde ise yapılacak bazı şeyler vardır. Aşırı ısınan bir yüzme havuzunuz varsa bu sıcak yaz gününden bile daha çok bunaltabilir! Ayrıca sağlık açısından da zararları olduğundan bahsedebiliriz. Sıcak suda yüzmek baş ağrısına yol açabileceği gibi bakterilerin üremesine de neden olabilir. Prefabrik Yüzme havuzunu soğutmanın yolları nelerdir?

Prefabrik Havuz Soğutmanın Yöntemleri
Prefabrik Havuz Soğutmanın Yöntemleri

Prefabrik Yüzme Havuzu Soğutucuları ile Havuz Suyunuzu İdeal Sıcaklığa Getirin!

Prefabrik havuz suyunuzun ısısını düşürmek için firmamızın havuz soğutucu modellerini inceleyebilirsiniz! Havuz soğutma grubunun havuzunuz için en uygunu olması gerekiyor. Bunun için uzman ve bu alanda bilgiye hakim ekibimizden destek almanız mümkündür.

Havuz soğutucu modelleri farklı özellikleri ile her stildeki havuz için uygun koşulları sağlayabilirler.

Prefabrik Yüzme Havuzu Soğutucusu Nedir?

Prefabrik Yüzme havuzunu soğutmanın yolları başta soğutucu kullanmaktan geçiyor! Peki, yüzme havuzu soğutucusu nedir?

Prefabrik Yüzme havuzundaki fazla ısıyı azaltmaya yarayan bir makine olan yüzme havuzu soğutucusu, havuz suyunu serinletip ferahlatır. Bağımsız bir soğutucu ünitesi olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca bazı durumlarda havuz sahipleri tercihlerine göre yüzme havuzu ısı pompası da edinebilir.

Prefabrik yüzme havuzu ısı pompası ters anahtar ile çift görevli olan ve isteğe bağlı ısıyı azaltabilen bir üründen faydalanın. Fiyatları ve boyutları çok değişken olduğu için sizin havuzunuza en uygun olanını tercih etmelisiniz.

Isı Pompası ve Soğutucu Ünitesinin Avantajları!

Yüzme havuzunu soğutmanın yolları arasında ısı pompası ve soğutucu ünitesi önceliklidir. Bu ürünler ile hem çevreden hem de paradan tasarruf edeceksiniz!

Hızlı özellikteki kombo ünite çok değişkendir. Aynı anda su, enerji ve kimyasallardan tasarruf etmenizi sağlar. Değişken hızlı motorları ise filtreleme görevini üstlenir. Bu durum ise güç tasarrufunu mümkün kılar.

Soğutuculardaki su buharlaşmayı önleyerek, kimyasalların verimliliğini arttırır. Tüm soğutucu modellerimiz yüksek kalitede ve son teknolojik donanımlıdır.

Neden Yüzme Havuzu Soğutucusu Kullanmak Önemlidir?

Havuz ürünleri arasında en fonksiyonel olanlardan biri yüzme havuzu soğutucusudur. Bir havuz soğutucusu kullanmanın tabiki öncelikli nedeni daha keyifli, ferah ve rahat bir yüzme deneyimi elde etmektir.

İyi bir havuz soğutucu ünitesi suyun sıcaklığını ideal hale getirir. Havuzun sıcaklığını kontrol altında tutmanın tek nedeni ise rahat etmek değil! İşte bir havuz soğutucunun faydaları:

  • Yüzme havuzunun kloru yüksek sıcaklıkta etkili olmaz ve daha az fayda sağlar. Suyun sıcaklığı arttıkça istediğiniz sonucu almak adına daha fazla kimyasal kullanmak zorunda kalırsınız
  • Daha az yosun oluşumu meydana gelir. Yosunların büyüme ortamı ılık sıcaklıklardır; suyu soğuttuğunuz zaman bu durum önlenecektir.
  • Havuz suyu daha yavaş buharlaşır. Soğuk suyu buharlaşmayı da doğal olarak yavaşlatır
  • Havuzunuzun suyu soğutucu ile daha sağlıklı olacaktır; onu iyi bir şekilde korumak mümkündür
  • Su hattı döşemelerindeki küçük yatakları ovmak daha kısa sürecek ve kolaylaşacak

Yüzme havuzunun sıcaklığının ideal ölçüsü uzmanlara göre değişmekle beraber 78-84 derece arası olarak gösterilir.

Havuzu Soğutmanın Diğer Yolları Nelerdir?

Yüzme havuzunu soğutmanın yolları arasında bu iki yöntemden başka kanallar da mevcuttur. Yüzme havuzunuzdaki yüksek ısıdaki suyu düşürmenin tek yöntemi soğutucular değildir.

Havuzunuzu soğutmak için yararlanabileceğiniz birkaç yöntem aşağıda verilmiştir:

  • Suyu hareket ettirmek havuzun ısısını düşürmek için etkilidir. Şelale ve çeşmeleri göz önüne aldığınızda neden bahsettiğimizi daha iyi anlayacaksınız. Suyun hareket etmesi ısıyı serbest bırakır ve sıcaklığı aşağıya çeker!
  • Hava akışı oluşturmak da havuz suyunun sıcaklığını düşürecektir! Yaz esintisi havuz suyu için etkili bir hava akışı oluşturur
  • Havuz örtüleri de havuzun sıcaklığını dengeleyen unsurlar arasındadır. Kir ve birikintileri havuzdan uzak tuttuğu gibi aynı zamanda ısıyı da hapsederler

Yüzme havuzunuz için iyi bir termometre edinin. Bir havuz için termometrenin oldukça faydasını görebilirsiniz. Firmamızdan uygun fiyatlara termometre alın; havuz suyunuzun sıcaklığını kontrol edin!

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !