Prefabrik Havuzlar da Tuzlu Su Kullanımının Faydaları

31 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzlar da Tuzlu Su Kullanımının Faydaları

Tuzlu su havuzları, yeni zeminüstü havuz tesisatlarının yarısından fazlasını temsil eder ve giderek daha popüler hâle gelmektedir. Mevcut geleneksel klorlu havuzların sahipleri de havuzlarını tuzlu su sistemlerine dönüştürmektedir.

Prefabrik Havuzlar da Tuzlu Su Kullanımının Faydaları
Prefabrik Havuzlar da Tuzlu Su Kullanımının Faydaları

Tüketiciler neden tuzlu su havuz yapımını seçiyor? Geleneksel havuz sanitasyonuna göre birçok avantaj sunarlar.

Prefabrik Havuz Temizliği

Temiz su sağlamak için tüm havuzlar ve kaplıcalar sterilizasyon gerektirir. Sermed Havuz Firması’nın dünya çapında en çok satan sanitasyon ürünleri, sağlıklı yüzme koşulları ve köpüklü, temiz su deneyimini yaşamanızı kolaylaştırıyor.

Prefabrik Havuz ve spa sanitasyonu için en popüler seçenek tuz klorlamadır. Tuz klorlama, geleneksel olarak havuzlarda kullanılan sert sıvı ve katı kimyasal klora doğal ve daha uygun bir alternatiftir. Ayrıca kimyasal klor sanitizasyonuna daha düşük maliyetli bir alternatiftir.

1 milyondan fazla hane, Sermed Havuz Firması’nın tuz klorlama sistemlerini kullanarak havuzlarını temizlemiştir. Sermed Havuz Firması tuz hücreleri otomatik olarak çalışır ve arka bahçe havuzunuzun ve spa’nızın tüm sanitasyon ihtiyaçlarını karşılar. Sermed Havuz Firması ayrıca, her kilogram klor için 1 doların altında, diğer markalardan %25 daha uzun ömür sağlayabilen tuz hücreleri sunmaktadır.

Geleneksel klor havuzları gibi, tuzlu su havuzları da uygun pH, toplam alkalinite ve su sertliği seviyelerini gerektirir. Doğru tuzluluk seviyesine ulaşmak için, havuzunuz için gerekli tuz miktarını belirlemek için basit bir formül kullanılır. Ayrıca, havuzun dönüştürülmesinin gerekli olmadığı için havuzunuzu dönüştürmenin nispeten basit olduğunu da belirtmek önemlidir.  Doğru su dengesi, bakterileri, virüsleri ve algleri yok etmede kloru daha etkili hâle getirerek havuz ekipmanınızı ve havuz kullanıcılarınızı korumaya yardımcı olacaktır. Su kimyası konusunda yardım için, benzersiz havuzunuza uyarlanmış tavsiyeler için Sermed Havuz Firmasına başvurunuz.

Tuzlu Su Havuzlarının Faydaları

Tuzlu su havuzları geleneksel klorlara göre daha uygun bir sanitasyon yöntemi sunar. Güvenilir sistemler bağımsız olarak çalışır ve bakımı kolaydır.

Tuzlu su klorlaması, lüks bir şekilde yumuşak olan temiz, berrak, ipeksi pürüzsüz su üretir. Tuz klorlama, sert kimyasal klorun aksine doğal bir dezenfeksiyon yöntemidir.

Tuzlu su, üretilen daha az kloramin ile hoş bir sağlıklı yüzme deneyimi sunarak, sert kimyasal kokuyu ortadan kaldırır.

Tuz hücreleri tuzu, geleneksel sıvı veya katı klor formuna kıyasla daha düşük bir maliyetle aktif klorine dönüştürür. Tuzlu su havuzları cilt ve göz tahrişini azaltır ve klor kokusunu büyük ölçüde azaltır.

Tuz Klorlayıcı Teknolojisi

Bir tuzlu su havuz yapımı nı veya mevcut bir havuzu dönüştürmeyi düşünüyorsanız, tuz klorlayıcıların arkasındaki teknolojiye aşina olmak istersiniz.

Tuz klorlayıcılar, havuz suyunu sterilize etmek için tuzu klora dönüştürür. Tuzluluk seviyesi oldukça hafiftir, milyonda sadece 3.000 parçadır. Havuz sahipleri, temiz, berrak havuz suyu üretmek için galon suya sadece bir çay kaşığı tuz gerektiğini öğrendiklerinde şaşırıyorlar. Bu, bir insan gözyaşı içindeki tuz miktarı ile karşılaştırılabilir. Havuz suyunuz da kokmayacak veya tuzlu olmayacaktır.

Sermed Havuz tuz klorlayıcı sistemleri şu şekilde çalışır:

  1. Havuz suyuna uygun miktarda tuz ekleyin.
  2. Tuzlu su TurboCell klor jeneratörüne girer.
  3. Çözünmüş tuzu klor gazına dönüştürmek için TurboCell’e güç uygulanır.
  4. Taze saf klorlu su tamamen sanitasyon için havuza geri gönderilir.

Sermed Havuz’un klor üreteci sistemleri çözünmüş tuzu mükemmel miktarda klora dönüştürür. Hoş, sağlıklı bir yüzme deneyimi için ipeksi pürüzsüzlükte ve dezenfekte edilmiş su yaratırlar. Tuz klorlama sistemimiz de sizin için daha az iş demektir ve ailenizin bütçesinde geleneksel kimyasal klordan daha kolaydır. Kendi arka bahçenizdeki havuzda tuzlu su klorlamanın avantajlarından yararlanın. Geleneksel klor sistemine sahip bir havuzunuz olsa bile, Sermed Havuz’un tuz klorlama sistemlerine geçebilirsiniz. En iyi tuzlu su havuzu deneyimini nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için Sermed Havuz ile hemen iletişime geçin.

Sermed Havuz Firması, havuz sektöründe bir ilki gerçekleştirmekte ve modern online satış sistemine geçerek hem havuz hem de havuz aksesuarları ürünlerinde online satış hizmeti sunmaktadır.

Profesyonel ve konusunda deneyimli ekibi sayesinde havuz ekipmanları nızı kaliteli ve güvenilir şekilde online alabilirken, aynı zamanda prefabrik havuz seçiminde size yardımcı olmaktadır.

Uzman ekibimize ulaşmak için 0850 495 02 00 / 0532 111 73 73 numaralı hatlarımızdan ulaşabilir ya da info@sermedhavuz.com adresimizden e-posta yoluyla da uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !