Şişme Havuz mu Prefabrik Havuz mu?

20 November 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
3x5 Maldiv Prefabrik Havuz Fiyatı

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatile gidemeyen aileler veya tatil dışında da eğlenmek isteyen aileler tarafından farklı eğlence alternatifleri üretilmektedir. Tatil deyince aklımıza ilk gelen şey yüzmek. Bazıları bu zevki evlerine de taşımayı tercih edebiliyor. Evlerimize oldukça yakışan havuzlar konusunda da alternatif birçok seçenek mevcut. Farklı malzemelerle üretilmiş, farklı modellerde, farkı özelliklere sahip birçok havuz seçeneği bulunuyor. Hem eğlence hem spor hem de dekorasyon yönüyle havuzlar hayatımızda büyük yer kaplıyor. Havuz istediğine karar veren ailelere düşen ise nasıl bir havuz tercih edeceklerine karar vermek oluyor. Prefabrik havuz, şişme havuz, betonarme havuz gibi birçok havuz türü arasından seçim yapmak zor olabilir.  Hangi havuz türü daha avantajlıdır? Havuzların maliyetleri ve kurulumları nasıldır?

Şişme Havuz mu Prefabrik Havuz mu?
Şişme Havuz mu Prefabrik Havuz mu?

Prefabrik Havuzun Şişme Havuza Göre Avantajları

Şişme havuzun tercih edilme sebebi genellikle eve havuz yaptırmanın zaman gerektireceğinin düşünülmesidir.  Havuzuna bir an önce kavuşmak isteyen kişiler havuzun inşası tamamlanana kadar yaz mevsiminin biteceğini düşünerek şişme havuza yönelmektedir. Oysa prefabrik havuzların üretilmesi ve teslim edilmesi aylar süren inşaatlar gerektirmemektedir. Genellikle ortalama 7 ile 10 gün arasında üretilmesi ve kurulması tamamlanarak müşteriye teslim edilir. Yani tercihinizi prefabrik havuzdan yana kullanmanız durumunda ortalama bir hafta içerisinde havuzunuza kavuşursunuz. Kurulumu oldukça basit olan prefabrik havuz size en kısa süre içerisinde Sermed Havuz Firması tarafından teslim edilir.

Şişme havuzların tercih edilmesinin bir sebebi de maliyetlerinin daha ucuz olduğunun düşünülmesidir. Oysa prefabrik havuzlar oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Ömrü kısa olan şişme havuzlara karşı prefabrik havuzlar yıllarca hiçbir sorun yaşamadan kullanılabilirler. Bu da sizin ilerleyen yıllarda yapacağınız harcamalardan kurtaracaktır. Prefabrik havuz eviniz için oldukça doğru bir yatırımdır.

Şişme havuzlarda doğru hijyen tedbirlerinin alınmaması sağlık problemleri ile karşı karşıya gelmenize sebep olabilir. Suyun sağlıklı kalması için şişme havuzların suyunun devamlı olarak değiştirilmesi gerekir. Bu da hem su masrafının çok olmasına hem de suyun temizlenmesine fazla vakit ayrılmasına sebep olacaktır.

Prefabrik havuzlarda ise su daima temiz ve hijyeniktir. Prefabrik havuzlarda liner kaplama tekniği kullanılmaktadır. Anti bakteriyel nitelik gösteren liner kaplama ile sağlığınızı tehlikeye atmazsınız. İçerisinde bakteri ve mikroorganizmaları barındırmayan prefabrik havuzlarda su değişimi gerekmez. Böylelikle hem su masrafından kurtulmuş olursunuz hem de havuz suyunun değiştirilmesine harcayacağınız vakit size kalmış olur.

Prefabrik havuz evinize değer katar. Yapılan araştırmalarla havuzlu evlerin emlak değerinin arttığı görülmüştür. İleride evinizi satmak isterseniz prefabrik havuz yapımı sayesinde daha fazla fiyat isteyebilmenizi sağlar. Evinizi kiralamak isterseniz de havuzlu evlerin daha hızlı bir şekilde kiralandığını bilmelisiniz. Şişme havuz kullanmanız durumunda bu avantajları elde edemezsiniz.

Kişilerin şişme havuz tercih etme nedenlerinden bir tanesi de klasik havuzların temizlik, bakım ve tadilat gibi masraflarının çok fazla olacağının düşünülmesidir. Oysa prefabrik havuzlarda standart havuzların aksine oldukça dayanıklı ve esnek, çelik ve liner gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede prefabrik havuzlar fazla tadilat gerektirmez. Bakımlarına ve temizliğine ayrılan bütçe düşüktür.

Küçük Bahçelere Prefabrik Havuz Yapılabilir mi?

Elbette bahçeniz küçük diye şişme havuz kullanmak zorunda değilsiniz. Prefabrik havuzlar her boyutta ve ebatta üretilebilmektedir. Hatta kişiye özel boyutlarda ve ölçülerde de üretimi sağlanabilmektedir. Bu sebeple bahçenizin küçük olması prefabrik havuz yapımına engel teşkil etmez. Prefabrik havuzlar her alana uyum sağlayabilecek modelde üretilebilmektedir. Aklınızda şüpheleriniz varsa Sermed Havuz şüphelerinizin giderilmesi için yardımcı olmaya daima hazır. Sorularınız ve talepleriniz için 24 saat boyunca bizlere ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !