Teleskopik Havuz Kapatma Sistemleri

27 December 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Teleskopik Havuz Kapatma Sistemleri

Havuzunuz için en iyi olan yer altı yüzme havuzunun güvenlik kapağını seçmek karmaşık bir işlem olmak zorunda değildir. Seçtiğiniz güvenlik kapağı, bakım işini ne zaman yapmak istediğinize büyük ölçüde bağlı olacaktır. Kış boyunca biraz bakım mı yoksa ilkbahar başında çok fazla bakım yapmayı mı tercih edersiniz?

Prefabrik Yüzme havuzu güvenlik örtüleri iki ana tipte gelir: Hasır ve katı. Her iki zemin güvenliği malzemesi de havuzunuzu, misafirlerinizi ve aile üyelerinizi korur.

Hasır Güvenlik Kapakları

Hasır güvenlik kapakları aslında çok büyük bir süzgeçtir. Süzgeç, yağmur ve karın havuza düşmesine izin verir, ancak yaprakların, böceklerin veya döküntülerin hiçbirine izin vermez. Bununla birlikte, akan su, ince parçacıklar ve güneşten gelen UV ışığı da yüzme havuzunuza girer.

Bu malzemeler, size ilkbaharda sunulacak bir yosun/bakteri kokteyli yapmak için birleştirilir.

Hasır güvenlik kapaklarının avantajı: Bir hasır güvenlik kapağı tüm kış sezonu boyunca çok daha az bakım gerektirir. Su güvenlik kapağından geçtiğinden, kapağın nadiren boşaltılması veya pompalanması gerekir.
Genel kalıntılar genellikle esinti tarafından güvenlik kapağından üflenir. Bu, sezon dışı rutininizi kolaylaştırır. Yalnızca gerektiğinde daha büyük çöpleri temizlemeniz gerekir. Temizlik zamanınızın büyük bir kısmı bahar açılışında harcanacaktır.

HASIR GÜVENLİK KAPAK AVANTAJLARI

 • Daha hafif ve kullanımı daha kolaydır.
 • Yağmur ve kar, daha az kış bakımı için hasırdan havuza geçer.
 • Büyük çöpler toplanır.
 • Katı bir güvenlik kapağından daha ucuzdur.
 • Katı kapaklardan daha uzun ömürlüdür (doğru bakıldığı varsayılarak).

Katı Güvenlik Kapakları

Katı havuz güvenlik kapakları her şeyi havuzunuzdan uzak tutar (çoğunlukla). Kapağın kendisi, yüzme havuzunuza fazladan su girmesine izin vermeyen sağlam bir parçadır. Bu, havuzunuzun açılış sezonunda alg sorunu yaratma olasılığının yüksek olduğu anlamına gelir.

Katı bir güvenlik kapağı, sezon için yüzme havuzunuzu açtığınızda daha erken yüzmeye başlamanıza izin verir.

UV ışığı havuzunuza girmediği için, kış sezonunda daha az kimyasal kullanırsınız. Bu, genel bakım maliyetlerinizi azaltacaktır.

Değişim, sağlam bir güvenlik örtüsünün kış boyunca biraz bakım gerektirmesidir. Yağmur suyu, kar ve artıklar havuza süzülmeyeceğinden, bu ögelerin kaldırılması gerekecektir. Kalıntılar süpürülebilir ve duran suyun kapaktan pompalanması gerekir.

Aşırı ağırlığın kapağın sarkmasına neden olacağını unutmayın. Sarkık bir güvenlik örtüsünün zamanla arızalanması daha olasıdır.

KATI GÜVENLİK KAPAK AVANTAJLARI

 • Havuzunuzun lekelenebileceği alg büyümesini önleyen güneş ışığının %100’ünü engeller.
 • Daha kolay yay temizliği sağlar.
 • İnce kalıntıların havuza girmesini önler.
 • Daha güçlü ve daha dayanıklı malzemeden üretilir.

Hasır ve Katı Kapak Çeşitleri

HASIR GÜVENLİK KAPAK ÇEŞİTLERİ

Ağ hasır tipleri arasındaki fark, öncelikle kapakların ne kadar UV ışınlarını bloke edebildiğidir. UV ne kadar çok bloke olursa, o kadar az bakteri ve yosun büyür. Bu, havuzunuza daha az kimyasal ekleyeceğiniz anlamına gelir.

Standart Hasır

Standart hasır güvenlik kapakları 12 yıllık hasır olarak da adlandırılabilir. Bu tür kapaklar en uygun fiyatlı güvenlik kılıflarıdır.

Bu güvenlik kapağı, yoğun kar yağışı olmayan kış iklimlerinde havuzlar için önerilir. Ayrıca, ilkbaharda bakımlarının çoğunu yapmak isteyenler için de önerilmektedir.

 • En iyi fiyatlı güvenlik kapağıdır.
 • 89-91% UV blokajı sağlar.
 • Kurulumu kolaydır ve kaldırmak için hafiftir.

Yüksek Gölge Hasır

Yüksek gölge hasır kapakları Süper Hasır veya 20 Yıllık Süper Hasır olarak da adlandırılabilir. Bu tür hasır güvenlik kapağı daha yüksek kalite ve yüksek UV blokajlıdır. Bu örtü tipi, güneş ışığının %99’unu engelleyen daha sıkı bir hasıra sahiptir ve bu da yosunların büyümesini azaltır. Bu, standart bir ağ güvenlik kapağından daha kolay bir bahar temizliği sağlar.

Bu güvenlik örtüsü, ılımlı kar yağışı yaşayan hafif ila orta kış iklimleri için en iyisidir. Ayrıca, ilkbaharda bakımlarının çoğunu yapmak isteyenler için idealdir.

 • Yosun büyümesini önlemek için güneş ışığının %99’unu bloke eder.
 • Kolay kurulum ve sökme için güçlü ve hafiftir.
 • Ülke çapında en popüler hasır güvenlik örtüsüdür.

KATI GÜVENLİK KAPAK ÇEŞİTLERİ

Sağlam bir kapak, yalnızca tahliye veya pompaya sahipse güvenlik kapağı olarak kabul edilir. Bunun nedeni, bu öğelerden biri olmadan, kapağınızın üstünde duran suyun hâlâ boğulma tehdidi oluşturabilmesidir.

Drenajlı Katı Güvenlik Kapağı

Drenajlı katı bir güvenlik kapağı, kapağın üzerine biriken su ağırlığını azaltır. Dezavantajı, suyun drenaj yoluyla havuzunuza boşaltılmasıdır.

Bu, bakımı hem kış hem de ilkbahara yaymak isteyen biri için iyi bir güvenlik kapağı seçeneğidir.

 • %100 UV engeller.
 • İlkbahar ve kış aylarında daha az bakım gerektirir.

BONUS: Katı kapak tiplerinin farklı tahliye türlerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? GLI Sure-Flo™ Tam Boy Tahliyesini GLI Klenn-Screen® ile kıyaslayınız.

Sure-Flo™ tahliyesi, havuzun tam uzunluğu boyunca, kapağın tam ortasından geçen bir ProMsh kumaşı kullanır. Bu, güneş ışığı, kir ve birikintilerin havuzunuza girmesini engellerken drenaj alanını da arttırır. Sure-Flo ™ seçeneği, drenaj alanının kapladığı yüzey alanı miktarı nedeniyle müşteri şekil havuzları veya daha büyük dikdörtgenler için idealdir.

Patentli Klenn-Screen® drenaj, kir partiküllerini (talk pudrası kadar küçük olanlar bile) filtreler, ancak yine de suyun kapağınızdan tahliye edilmesine izin verir, bu da kapalı sezonda güvenli bir havuz ve açılış gününde temiz bir havuz sağlar. Bu, GLI markalı güvenlik kapaklarımızdaki standart tahliye özellikleridir.

Pompalı Sağlam Güvenlik Kapağı

Emniyet kapaklarının büyük kahunası, otomatik pompalı sağlam emniyet kapağıdır. Pompalı sağlam bir güvenlik kapağı, tahliyeli sağlam bir güvenlik kapağının tüm avantajlarını sağlar. Ancak havuzunuza su akmaz. Bunun yerine, havuz kapağından tamamen pompalanır.

Havuza giriş suyu olmaması, daha temiz bir havuza sahip olduğunuz anlamına gelir. Daha az zaman/para harcadıktan sonra havuzunuzu yüzmeye hazır hâle gelir.

Pompa donabileceği için ılıman veya şiddetli kışları olan iklimler için önerilmez.

 • En az bahar bakımı gerektirir.
 • %100 UV engeller.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !