Havuz Yapım Maliyetleri

14 March 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Yapımı Maliyetleri

Vinil kaplı bir yüzme havuzunun nasıl kurulacağı konusunda üç farklı rota vardır. Her biriyle ilişkili havuz yapımı maliyetlerinin bazılarını ele alacağız.

Bir yer altı havuzu yapımı asla küçük bir girişim olarak nitelendirilemez. Bir yer altı havuz kiti satın almayı seçerken, işlemin zorluğunu (ve maliyetini) belirlerken, kimin ne yapacağını bilmek için kendinize sormanız gereken birkaç soru vardır.

Prefabrik Havuzunuzu Yapmaya Başlayın

Havuz Fiyatı İçin Ayırdığınız Bütçeniz Nedir?

Prefabrik Havuzunuzun maliyeti sadece havuz kiti değildir. Havuzla ilişkili tüm maliyetleri ve bunun toplam bütçenizle nasıl ilişkili olduğunu bilmek, toplam maliyeti azaltmak için emeğin (varsa) ne kadarını yapmak istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Prefabrik Havuz kitinin kendisi, slaytlar ve dalış tahtaları, izinler, havuz ışıkları, kurulum, zemin kaplaması, çit(yasal gereklilik), dış aydınlatma, peyzaj, yollar, kapaklar, su test kitleri, gölge yapısı/şemsiye, veranda mobilya, ekipman döken, havuz oyuncakları, bakım ekipmanları/kimyasallar, gibi ekstra özellikler vardır.  Açıkçası, bu ögelerin çoğuna ihtiyacınız olmayabilir, ancak bütçenizi uygun şekilde yapabilmek için neye ihtiyacınız olduğunu/ne istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bütçenizi net bir şekilde belirleyin ve istediğiniz dış mekân ses sistemini ekleyin.

Gerekli İzinleri Almak Yeterli Mi?

Sıkı bir havuz yapım firması ile çalışmıyorsanız, çoğu müşteri bu konuda birkaç kez düşünür. Ancak, çoğu alan yeni bir prefabrik havuz kurmadan önce ve yaşadığınız yere bağlı olarak belirli izinler gerektirir. Bu pahalı ve bazen karmaşık bir süreç olabilir, yerel kod departmanınıza bağlı olarak bir inşaat veya inşaat ruhsatına sahip olmanız gerekebilir. Bazı alanlar bunun için izin gerektirmez, ancak elektrik muayenesi gerektirir. Bölgeniz için gereksinimleri bulmanın en iyi yolu, yerel şehir / ilçe kodları departmanına başvurmak olacaktır.

İzinler ücretsiz değildir ve fiyatlar bölgeye göre değişir, ancak bir yapı elemanı kiralarsanız veya bir yapı elemanı ile taşeronluk yaparsanız, bunları neredeyse her zaman maliyetlerinin bir parçası olarak alırlar.

Kendiniz Yapın Ya Da Hünerli Bir İşçi Veya Tamamlayıcı Yapı Elemanı Alın

Tipik olarak, duvar montajı kim yaparsa, sıhhi tesisat da yapılacaktır, beton altbilgi için, havuzu doldurun, prefabrik havuz tabanını döşeyin ve astarı takın. Buradaki ana maliyetleriniz, bir inşaatçıyı tamamlaması için işe alırsanız, bu adımlar ve işçilik için gerekli malzemelerle ilişkilendirilecektir. Aşağıda, işçiliksiz malzemelerin yaklaşık maliyeti verilmiştir.

Duvar Panelleri: $0 (havuz setinize dâhildir.)

Tesisat: Ekipman pedinden havuza hatları çalıştırmak için Tesisat Kiti veya PVC fiyatı. Havuzun ped mesafesi havuzdan havuza büyük ölçüde değişir.

Beton Altbilgisi: Avlu başına $100 (havuzunuzun büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık $300-$800); isteğe bağlı beton mikseri günde $40.

Dolgu: Dolgu malzemelerinin maliyeti (ihtiyaç duyulan malzeme miktarı prefabrik havuz büyüklüğüne göre değişir); temiz kum, nehir akıntısı, bezelye çakıl veya küçük kalker; mini yükleyici/bobcat kiralama $200-$300.

Prefabrik Havuz Altı: Malzeme türüne göre $500- $1500; opsiyonel kürekli mikser günde $175.

Liner: $0 (havuz setinize dâhildir.)

ELEKTRİK
Elektrik işlerinin neredeyse her zaman lisanslı bir elektrikçi tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer siz lisanslı bir elektrikçiyseniz, bu harika!

Ancak değilseniz, eski evler için 1000-1500 dolar ile daha yeni evler için 500-1500 dolar arasında ödeme yapmanız gerekebilir.

GAZ

Bir doğal gaz ısıtıcısı monte ediyorsanız bir gaz hattının çalıştırılması gerekecektir. Bu işi bir profesyonele yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz Bu, emek ve materyaller dâhil olmak üzere doğrusal adım başına yaklaşık $20 çalıştıracaktır.

Havuzunuzu İnşa Edin

Havuz Kenarı Döşemesi

Döşeme fiyatları, sadece güverte kare görüntülerine (daha küçük güverte, daha küçük fiyat etiketi) değil, aynı zamanda güverte malzemelerinize de bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Beton zemin kaplaması genellikle en ucuz olanıdır (damgalı beton güverteler için bugünlerde güzel seçenekler olduğunu unutmayın, hatta lekeli beton normal ve damgalı seçenekler arasında orta bir fiyat noktasıdır); traverten, kaldırım taşı gibi malzemeler daha pahalı olacaktır. Tüm söylenenler için, kullandığınız malzemeye bağlı olarak gerçekçi bir şekilde metrekare başına $4- $20 arasında harcama yapmayı bekleyebilirsiniz. (Prefabrik Havuz güvertesi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.)

SU

Bir bahçe hortumunuz varsa, bunu ücretsiz emek için kullanabilirsiniz, tek maliyet su faturanızda olacaktır! Bu maliyet şehre göre değişir. Bazı kişiler için su nakledilmeniz gerekebilir (bazı itfaiye birimleri de küçük bir bağış için bu konuda yardımcı olabilir). Suyun taşınması, suyun ve hizmetin kullanımına mal olur ve en pahalı yöntemdir. Havuzunuzun kaç galon su tuttuğuna bağlı olarak bu miktar 800-2000 dolar arasında değişebilir.
Yüzme havuzu nuzun kaç galon su tutacağını görmeniz gerekiyorsa makinemizi kullanın!

ÇİT
Çit maliyeti, bahçenizin ne kadar büyük olduğuna ve kullandığınız malzemeye bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Bir çit takmanın ortalama fiyatı 2.400 dolardır. Çoğu ev sahibi altı ayaklı bir gizlilik çitini seçer, maliyetleri doğrusal ayak başına 3-13 dolar arasında değişir. Bununla birlikte, otomatik bir güvenlik kılıfınız varsa, bazı bölgelerde çit gerekli olmayabilir.

Yer Altı Havuz Maliyeti

Bu temelden başka bir şey olsa da, bir yer vinil kaplama yüzme havuzu kurmak söz konusu olduğunda fiyatlandırmanın nasıl çalıştığı hakkında fikir edindiğinizi umuyoruz. Gördüğünüz gibi, özelleştirme mevcut olduğunda, fiyatlarınız havuzunuzun kendisi kadar benzersiz olabilir, ancak işçinin bir kısmını veya çoğunu ele almak istiyorsanız, bu maliyetin büyük bir kısmı cebinize geri. Açıkçası, kendiniz ne kadar çok yaparsanız o kadar çok tasarruf edersiniz, ancak bir profesyonel ağır kaldırma dış kısımlarından bazılarını yaparken buzlu çayınızı serin iç mekândan yudumlarken gönül rahatlığı için söylenecek bir şey vardır.

2023 Havuz Yapım Maliyetleri

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !