YÜZME HAVUZU FİLTRE TÜRLERİ ARASINDAKİ FARKLAR

17 March 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yüzme Havuzu Filtre Türleri Arasındaki Farklar

Bir yüzme havuzu na sahip olduğunuz sürece karşılaşacağınız üç farklı tipte havuz filtresi vardır. Filtre, havuza tekrar girmeden önce suyun geçmesine izin veren birincil havuz pompanızla birlikte kullanılır. Bir noktada ya da başka bir yerde gireceğiniz filtreler kartuş, diyatomeli toprak ve kum filtreleri olacaktır. Büyük bir filtre almanız önerilir, çünkü daha büyük bir filtre temizlikleriniz arasında geçen süreyi uzatacaktır. İkamet ettiğiniz yere bağlı olarak, bazı filtre türleri diğerlerine göre daha fazla tercih edilebilir. Arka bahçe yüzme havuzu nuz için uygun filtre tipinin kullanıldığından emin olmak için yakınınızdaki bir yerel havuz firması ile konuştuğunuzdan emin olmalısınız. Hayattaki diğer her şeyde olduğu gibi, her filtre türünün artıları ve eksileri vardır. Bununla birlikte, düzgün kullanıldığında, her filtre türü havuzunuzu güzel ve temiz tutma konusunda dikkat çekici bir iş yapabilir.

Diyatomlu Toprak (D.E.) Filtreleri

D.E. filtre diyatom adı verilen fosilleşmiş malzemeden yapılmıştır ve parçacıkları 3-5 mikrona kadar filtreleyebilir. Bu oldukça etkileyicidir çünkü bir insan saçının genişliği genellikle 40-50 mikron arasında değişir, bu nedenle bu filtrenin havuzunuzdaki daha küçük parçacıkları temizlemek için herhangi bir sorunu olmayacaktır. Işıklı bir prefabrik havuzda gece geç saatlerde yüzmeyi sevenler için, kullanmak isteyeceğiniz filtre budur. Bu filtre tipi en küçük partikülleri bile temizleyebildiğinden, havuzunuza gerçekten berrak, berrak suyun yansıtıldığını göreceksiniz. D. E. filtre, ürününüzü ne zaman geri yıkama zamanı olduğunu belirtmek için bir basınçölçer kullanır; tipik olarak temiz okumasıyla 8-10 psi arasında herhangi bir şeye ulaştığında, temizlik zamanı olduğunu bilirsiniz. Bu filtreyi temizlerken, herhangi bir kusurun olup olmadığını kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir, çünkü kusurlu bir filtrenin onarımı veya değiştirilmesi gerekir.

Kum Filtreleri

Bir kum filtresi 20-40 mikron aralığındaki parçacıkları yakalayabilir ve düzenli olarak filtrelemeye devam ettikçe giderek daha verimli hâle gelir. D.E.’de olduğu gibi göstergesi, başlangıç değerinin üzerinde 8-10 psi gösterdiğinde kum filtrenizin tekrar yıkanması gerekecektir. Kum filtreleri, kumun değiştirilmesinden yaklaşık 5 yıl önce tüm farklı prefabrik havuz filtre tiplerinin en düşük bakımı olma ününe sahiptir.

Kartuş Filtreler

Kum ve D.E. filtreler, kartuş filtresi geri yıkama gerektirmez. Geri yıkama artık gerekli olmadığından, su dengeniz uygun ayarında kalma eğilimindedir. Bu tip filtre, 10-20 mikron kadar düşük parçacıkları yakalayabilir, Kartuş elemanı filtre tankından çıkarılır ve gösterge başlangıç değerinin üzerine 8 – 10 psi arasında düştüğünde kiri çıkarmak için yüksek basınçlı bir hortumla iyice hortumlanır. Bir kartuş filtresinin bir yararı, tipik olarak diğer filtreleri geri yıkamak için kullanılan su miktarından tasarruf etmesidir. Kartuş filtreler, en hızlı büyüyen filtrasyon tipidir, çünkü size enerji verimliliği için gereken desteği de sağlar.

Yerel bir havuz uzmanıyla konuşun ve havuzunuz için doğru filtre tipini kullanıp kullanmadığınızı öğrenin.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !