Yüzme Havuzunuzu Yenilemek İçin En İyi Zaman Ne Zamandır?

12 February 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yüzme Havuzunuzu Yenilemek için En İyi Zaman

Birçok ev sahibi sıcak havayı dört gözle beklemektedir. Şimdi arka bahçenizde olası havuz bakımı veya onarım planlamak için iyi bir zamandır. Bu yenileme işlemleri, sıcak hava gelmeden önce yapılmalıdır, böylece yaz aylarında yenilenmiş havuzunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, prefabrik yüzme havuzu yenilemek için en uygun zaman ne zamandır?

Havuzunuzu Yenilemek İçin En İyi Zaman

Her şey değişir, ancak bizim tecrübelerimize göre, sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerinde bir havuz yapımı veya yenilemenin birçok avantajı vardır. İlkbaharda bile yenilemek yaz ortasında yenilemekten daha iyidir. Açıklayalım:

  1. Yüzme Havuzunun Daha Az Kullanımı: Açık yüzme havuzu, sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerinde, yaz aylarında (kapalı yüzme havuzunuz yoksa) yoğun olarak kullanılmamaktadır.
  2. Önceden Planlama: Prefabrik Havuz için istediğiniz yeniden modelleme türüne bağlı olarak, önceden planlamayı düşünün, böylece hepsini son dakikaya bırakmak zorunda kalmazsınız.
  3. Yağmur: Çoğu durumda, sonbahar ve kış mevsimi o kadar yağmur getirmez. Ancak, yağmurlu günlerin projenizin tamamlanması için zamanı uzatacağını unutmayın, çoğu işin gerçekleşmesi için güneşli gün önemlidir.
  4. Daha Hızlı ve Daha Sorunsuz Yenileme: Çoğu tadilatta ekipman değişimi de gerekecektir. Sonbahar, kış ve ilkbahar boyunca, süreç daha hızlıdır ve hava nedeniyle gecikmesizdir.
  5. Yaza hazırlayın: Sıcaklık yükseldiğinde havuzunuzu kullanabilmek istersiniz. Yüzme havuzunuzun yaz gelmeden çok önce yenilenmesini veya onarılmasını düşünün. Yenileme veya onarım seçeneğinin uzun süre ertelemek prefabrik yüzme havuzunuza zarar verebilir, bu nedenle geç olmadan karar vermeniz gerekmektedir.
  6. Peyzaj: Prefabrik Yüzme havuzunuz tamir edilirken, bahçenizi ve havuzunuzu çevreleyen alanları tamir etmeye çalışın. Bunu yapmak için her zaman bir peyzaj şirketini arayabilir veya ekim için en uygun zaman hakkında bilgi almak için sermed havuz firması nı arayabilirsiniz.

Havuz Bakımı Seçenekleri

Çoğu durumda, kapsamlı bir yenileme havuzunuzu güncellemeye yardımcı olur. Bazen havuzunuzun farklı unsurlarında bazı küçük değişiklikler yapmak yeterlidir. En yaygın yeniden biçimlendirme seçenekleri şunlardır:

Yüzey yenileme: Bu genellikle olası sızıntı nedeninden ötürü en önemlisidir. Yüzme havuzunuzda bir çatlak, vaha yakınındaki ıslak noktalar, fayanslar düşüyor veya önemli bir su kaybı görüyorsanız, onarım zamanı gelmiş demektir. Havuzunuzu tamir ettirmek için çok fazla beklemeyin yoksa daha da kötü duruma gelebilir.

Fayans ve Duvar Tepeliği Değiştirme ve Onarım: Tıpkı yenileme gibi; çatlamış fayans veya duvar tepeliği varsa, hasarlı ürünü onarmak ve değiştirmek için Sermed Havuz’u arayabilir, hatta gerektiğinde su yalıtım malzemeleri de uygulayabilirsiniz.

Zemin Kaplaması Değiştirme veya Genişletme: Zemin kaplaması eskimişse veya sadece prefabrik havuz etrafında daha fazla eğlence alanına ihtiyacınız varsa, prefabrik havuz terasına yeni malzemeler eklemek bahçenize mükemmel bir güncelleme sağlayacaktır.

Ateş Özellikleri Ekleme: Bu özellikler ABD genelinde popülerdir. Arka bahçeyi sadece daha etkileyici hâle getirmekle kalmaz, aynı zamanda evinizin bu bölümünün kullanımını genişletmek için bir neden verir. İster ateş kabı ister ateş çukuru olsun, bu özellikleri ekleyerek arka bahçenizi açacağınızdan emin olabilirsiniz.

Su Özellikleri Ekleme: Açık alanınızı daha sakin hâle getirmek istiyorsanız, su özellikleri kullanışlı olur. Deneyimi daha rahat ve çekici hâle getirmek için, taşlayıcılar ve çalılıklardan şelale ve mağaralara kadar seçim yapabilirsiniz.

Enerji Verimli Ekipman ve Otomasyon: Prefabrik Yüzme havuzu nuzla tasarruf etmek istiyorsanız, havuzunuzdaki normal ışıkları, LED ışıkları ile değiştirin. Sadece elektrik tüketiminden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda uzaktan kumanda ile yönetilebilirler. Tabii ki, ışıklarınızı istediğiniz herhangi bir renkte yapabilirsiniz.

Sonuç Olarak Yenileme

Yüzme havuzunuzu yenilemeye başlamak için en iyi zaman genellikle Ekim ve Nisan aylarıdır. Bu aylar havuzunuzu güncel ve yaz gelmeden önce hazır hâle getirmek için mükemmeldir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !