Prefabrik Havuz Nasıl Temizlenir?

28 September 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Nasıl Temizlenir?

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan havuzlar eğlenceli oldukları kadar dikkatli kullanılması gereken yerlerdir. Havuzun veya suyunun kirlenmesi istenmeyen hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bu sebeple prefabrik havuz kullanımlarında en önemli unsur temizlik işlerinin doğru yapılmasıdır. Prefabrik havuzlar anti bakteriyel malzemeden yapıldıkları için diğer havuz türleri kadar temizlik istemezler. Yosun ve bakteri oluşumu görülmez. Fakat yine de içerisindeki su dışarıdan gelen tehlikelere açıktır. Açık havuzlarda etraftan dökülen yaprak ve diğer pislikler havuz suyunun zamanla kirlenmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden prefabrik havuzların temizliği de önem taşır.

Prefabrik Havuz Nasıl Temizlenir?
Prefabrik Havuz Nasıl Temizlenir?

Prefabrik Havuz Hangi Malzemeler İle Temizlenir?

Havuz temizliğine başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm malzemeleri öğrenmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Sermed Havuz Firması olarak size bu konuyla ilgili gerekli bilgileri temin etmek istedik.

Teleskopik Sap

Teleskopik sap ucuna dilediğiniz her şeyi ekleyebileceğiniz bir araç olduğu için havuz temizliği nde size büyük kolaylık sağlayacaktır. Temizlikte kullanacağınız kepçeleri fırçaları ve vakumları teleskopik sap yardımıyla kolayca kullanabilirsiniz. Teleskopik sapların uzunlukları değişebilmektedir. Ne kadar uzun tercih ederseniz temizleme işlemini o kadar kolay yaparsınız.

Havuz Kepçesi

Havuz temizliğinde kullanılmaması gereken bir diğer önemli malzemede havuz kepçesidir. Teleskopik sapa bağlanmış bir havuz kepçesi ile suyunuzun içerisindeki böcek, yaprak ve saç gibi pislikleri kolayca toplayabilirsiniz. Sıklıkla kırılma yaşamayacağınız dayanıklı kepçeleri tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Havuz kepçeleri konusunda düz ve torbalı olmak üzere 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Düz keçeler ile havuz suyunun içerisindeki çöpleri toplamak daha kolay olmaktadır. Torbalı havuz kepçelerinde ıslandığı zaman içerisindeki çöpleri çıkarmak bir sorun haline dönüşebilir. Havuz kepçesini her gün kullanmanız durumunda kirliliğin oldukça önüne geçmiş olursunuz.

Havuz Fırçası

Havuz fırçasını da teleskopik sapa bağlayarak kullanabilirsiniz. Havuzun duvarını ve zeminini temizlemeye yarar. Havuz yüzeyinin hangi materyalden yapıldığına bağlı olarak tercih edeceğiniz havuz fırçası da değişiklik gösterecektir. Naylon veya paslanmaz çelik kıllardan oluşan çeşitleri bulunmaktadır. Havuz fırçasından uzun süre kullanımı dayanıklı olanlardan seçmelisiniz.

Manuel Havuz Vakumu

Manuel havuz vakumu da diğer malzemeler gibi teleskopik sap ile birlikte kullanılmaktadır. Havuz vakumunun ne kadar sıklıkla kullanılması gerektiği suyun ne kadar sıklıkla kirlendiğine bağlı olarak değişmektedir. Manuel havuz vakumu kullanımının zor olduğunu düşünüyorsanız tercihinizi otomatik havuz temizleyicilerinden yana da kullanabilirsiniz.

Otomatik Havuz Temizleyicisi

Otomatik havuz temizleyicisi kullanıcıyı yormadan havuzun temizlenmesi için üretilmiş teknolojik bir araçtır. Otomatik havuz temizleyicisi havuz temizliğinde tek başına yeterli olmasa bile havuzun zemini ve duvarlarındaki tüm kirlilikleri temizleyebilecek işlevselliğe sahiptir. Dezavantajı ise diğer malzemelere oranla daha pahalı olmasıdır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !