Villa İçin En İyi Havuz Modeli

07 June 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Villa İçin En İyi Havuz Modeli

Villa İçin En İyi Havuz Modeli Hangisi?

Villa İçin En İyi Havuz Modeli
Villa İçin En İyi Havuz Modeli

Villa tipi konutlar her dönem ilgi çekmeye devam ediyor. Hemen herkesin hayallerini süsleyen bu tip evler bahçeleri ve özel alanları ile dikkat çekiyor. Gerek müstakil olsun gerekse villalardan oluşan bir site olsun havuzlar bu evleri tamamlayan unsurlardan oluyor. Villalar için havuz modeli seçenekleri incelendiğinde farklı alternatifler olabiliyor. Kapalı, açık ya da üzeri kapatılabilen türde havuzlar, bulunulan iklime, alanın büyüklüğüne ve kullanım alanına göre değişkenlik gösterebiliyor.

Villa için prefabrik havuz seçeneklerini değerlendirirken pek çok kriteri aynı anda düşünmek gerekiyor. Alanın büyüklüğü, arazinin uygunluğu, iklim ve maliyet bunlardan başlıcaları. Bu noktada iki ayrı inşa modeli dikkat çekiyor. İlki klasik sayılabilecek betonarme havuzlar olurken diğer alternatif ise prefabrik havuzlar oluyor. Bu noktada villanız için havuz seçerken mutlaka yapım maliyeti kadar bakım maliyetini de hesaba katmalısınız. Uygun villa modelini seçip uygulatmanız ve bir an önce tadını çıkarmaya başlamanız için bu sürecin tamamen planlandığı şekilde sürmesi gerekiyor. Proje aşamasından yapım aşamasına kadar her ayrıntı incelikle değerlendirilmeli. Elbette ilk olarak havuzu yaptırmak üzere anlaşacağınız havuz firması yetkinliği önem kazanıyor. Konusunda uzman ve deneyime sahip kaliteli işçilikten taviz vermeyen bir firma ile çalışmak sizin yararınıza olacaktır. Bu yüzden ince eleyip sık dokumakta fayda var. Karar vermeden önce firmanın daha önce yapmış olduğu işleri görmeniz ve proje hakkında ayrıntılı bilgi almalısınız. Sonradan oluşabilecek sürprizlerin önüne geçmek için bu aşama çok önemli.

Villanız İçin Hangi Havuz Yapımı Tercih Edilmeli

Firmayı seçtikten sonra, yetkililerle havuz yaptırmayı planladığınız alan üzerinde bir inceleme yapılıyor. Size araziniz için en uygun havuz modeli öneriliyor. Uzun yıllardır beton havuzlar tercih edilirken son yıllarda daha çok prefabrik havuzlar tercih ediliyor. Prefabrik havuzlar hem maliyet hem kurulum hem de görsel açıdan son derece tatmin edici kriterlere sahip oluyor. Maliyeti beton havuzlara oranla neredeyse % 50 daha düşükken, yapımı ve kurulumu da çok daha kısa sürüyor. Ayrıca daha çok oval ve yuvarlak formlarda hayata geçirilen prefabrik yüzme havuzu projeleri görsel olarak da oldukça beğeniliyor.

Villa Havuzlarında Teknik Donanım Nasıl Olmalıdır ?

Seçeceğiniz havuzun teknik özelliklerine bakıldığında ; birkaç çeşit teknik özellik olduğu biliniyor. Havuz yapımı nda taşmalı ve skimmer olmak üzere iki farklı sistem uygulanıyor. Taşmalı sistem beton havuzlarda uygulanırken, skimmer sistem ise prefabrik havuzlarda uygulanmakta. Taşmalı sistem için havuz çevresinde farklı bir düzenek daha gerekirken skimmer sistem için havuz doluluğunun maksimum seviyenin 5 cm. kadar aşağısında olması yeterli oluyor. Böylece skimmer sistemli havuzlarda bahçede daha büyük alana ihtiyaç duyulmuyor. Bir diğer farklı havuz alternatifi ise tatlı su ya da tuzlu su ile dolu olması. Ayrıca kimyasal madde ile arındırılan, kimyasal dozlama, otomatik kimyasal dozlama , dozaj pompalı kimyasal dozlama gibi farklı dezenfeksiyon sistemleri de bulunuyor. Bunların dışında brominatör adı verilen klorinatör cihazları ya da elektrofizik sistemleri ya da ultraviyole ile dezenfekte edilen havuz tipleri de bulunuyor.

Tüm bu farklılıklar, havuz seçimini yaparken bir profesyonelden yardım alma fikrini daha da sağlamlaştırıyor. Villanız için hangi havuzu seçeceğinize karar verirken tüm bu ayrıntılar göz önünde bulundurularak sizin için en doğru olanı seçmek doğru firmayı tercih etmekle mümkün oluyor.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !