Yaz Geldi, Havuz Keyfi Başlasın

08 August 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yaz Geldi, Havuz Keyfi Başlasın

Her havuz sahibi, havuzunu nasıl düzgün bir şekilde açacağını öğrenmelidir. Bu adımları ne kadar çabuk yaparsanız, bu sezon ilk havuz partinizi o kadar çabuk düzenleyebilirsiniz.

Adım 1. Havuzunuz için doğru malzemeleri toplayın

Kapağı zemin havuzunuzdan çıkarmadan önce, suyu işlemek için gerekli malzemelere sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Yapmak istediğiniz son şey, sadece ihtiyacınız olan şeylere sahip olmadığınızı anlamak için sürecin yarısına gelmektir. Elinizde olan malzemeleri ve kimyasalları kontrol edin ve sürelerinin dolmadığından emin olun. Bu, daha sonra yedek parça satın almak için tükenmek zorunda kalmanıza engel olacaktır. En azından şunlara sahip olmalısınız:

Yaz Geldi, Havuz Keyfi Başlasın
Yaz Geldi, Havuz Keyfi Başlasın
  • Klor
  • Şok
  • Yosun önleyiciler
  • Dengeleyiciler

Ayrıca, zarar görmediklerinden emin olmak için yaprak ağınız ve havuz fırçalarınız gibi havuzunuzu temizlemek için ihtiyaç duyacağınız araçları da kontrol etmelisiniz.

Adım 2. Kapağı havuzunuzdan çıkarın

Prefabrik Havuz suyunuzu işlemek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduktan sonra, kapağı çıkarmanın zamanı gelmiştir.

  1. Havuzunuza girmesini önlemek için kapağınızdan mümkün olduğunca gevşek kalıntıları çıkarmaya çalışın.
  2. Kolayca çıkarmak için kapağınızı yavaşça geriye doğru soyun, yarıya katlayın.
  3. Havuz kapağı söndükten sonra, su ve sabunla iyice temizlemeden önce süpürün ve kurulayın. Sezon için depoya koymadan önce temiz ve kuru olmalıdır.

Adım 3. Tüm havuz ekipmanları nı ve aksesuarlarını yeniden yerleştirin ve yerine takın

Havuzunuz için kullandığınız ekipman türüne bağlı olarak, depodan çıkarmanız ve yeniden takmanız gerekebilir. Bazı insanlar tüm yıl boyunca havuz eşyalarını aynı yerde bırakırken, diğerleri kış aylarında onları bırakmayı tercih eder.

Yaklaşımınızdan bağımsız olarak, her zaman havuz pompanızın ve havuz filtrenizin (çeşitli parçaları dâhil) yerinde sabitlendiğinden emin olun. Ayrıca, havuz kapanışınız sırasında takılmış olan kışlama tapalarını da çıkarmak isteyeceksiniz. Tüm ekipmanlarınızın tekrar kullanılabilir olduğundan emin olmalısınız.

Havuz ekipmanınızı yeniden taktıktan sonra, kat ekipmanınızı tekrar takmalısınız -Merdivenden tramplene kadar her şey-.

İPUCU: Ayrıca, bu ekipman parçaları üzerinde bulunan tüm somunları ve cıvataları, kullanım boyunca paslanmayacak şekilde yağlamanız gerekir.

Adım 4. Soğutucu sepetlerini ve dönüş jetlerini tekrar takın

Neredeyse havuzunu başlatmanın zamanı geldi. Anahtarı çevirmeden önce, buz kompansatörlerini soğutucudan çıkarmak isteyeceksiniz. Soğutucu sepetlerinizi geri koyun ve suyu havuza yönlendiren dönüş jeti göz küresi bağlantı parçalarına vidalayın. Bu noktada su seviyenizi de kontrol etmelisiniz. Normal seviyede değilse, havuzunuza su ekleyin.

Adım 5. Havuzunuzun tabanını vakumlayın

Havuzunuzu dengeledikten ve şok ettikten sonra, bir gece bekletmelisiniz. Son adım, dibinde biriken birikintileri temizlemek için havuzunuzu vakumlamaktır.

Havuzunuzu sonbaharda düzgün bir şekilde kapatırsanız, vakumlamaya için çok fazla ihtiyacınız olmaz.

Bununla birlikte, kuşkusuz ele alınması gereken bazı kalıntılar olacaktır ve havuzunuzun mümkün olduğunca temiz olmasını sağlamak için bunların temizlenmesi gerekir.

Sermed Havuz, piyasadaki en güçlü ve verimli robotik havuz temizleyicilerini  sunmaktadır.

6. Adım. Havuzunuzu açın

Sonunda an geldi. Havuzunuz açıldıktan ve sirkülasyon başladıktan sonra, etrafta dolaşmalı ve tüm çeşitli parçaları sızıntı ve diğer olası sorunlar açısından incelemelisiniz.

Kıştan istenmeyen tortu birikintilerini gidermek için muhtemelen filtre elemanlarını geri yıkamanız veya temizlemeniz gerekecektir. Herhangi bir şey gözükmüyorsa veya filtreniz tüm silindirlere ateş etmiyor gibi görünüyorsa, havuzu kapatın ve yardım için bir havuz uzmanını arayın.

Adım 7. Suyu düzgün bir şekilde arıtın

PH, alkalinite ve kalsiyum seviyenizi kontrol ederek başlayın, böylece havuz suyunuzu dengeleyerek nasıl ilerleyeceğinizi öğrenin.

Düzgün dengelendikten sonra, o kış yosunlarının birikmesinden kurtulmak için havuzunuzu kaliteli bir şok tedavisi ile şok etmek isteyeceksiniz. Etkili olması için güneş batmaya başlayana kadar havuzunuzu şok etmenizi beklemenizi öneririz.

Havuzunuzu dengelemeye yardımcı olması için bu tabloya göz atın:

Ölçek             İdeal Menzil              Sıklık
Ücretsiz Klor 1-3 ppm                   Haftalık                  
pH 7,2-7,8 ppm            Haftalık      
Alkalinite 80-120 ppm             Aylık                
Tuz 2700-3400 ppm        Aylık    
Sabitleyici 30-50 ppm          Üç Ayda bir      
Kalsiyum 200-400 ppm      Üç ayda bir
Ölçek             İdeal Menzil              Sıklık
Kombine Klor  0-0.2 ppm                    Haftalık
Nitratlar          0 ppm veya daha az     Aylık
Fosfat             100 ppb veya daha az   Aylık
DS 1500 ppm + tuz seviyesi                 Üç ayda bir
Metaller         3 ppm                             Üç Aylık

Adım 8. Beklenmedik sorunlarla başa çıkın

Zaman zaman, küçük veya başka türlü beklenmedik bakım gerekli olabilir, ancak doğru yardımla havuzunuz hemen yüzmeye hazır olabilir. Sağlıklı ve kolay bir havuz açma deneyimi sağlamak için bir havuz uzmanıyla görüşün.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !