Yaz Sezonu Öncesi Yüzme Havuzunu Kullanıma Açma

26 February 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yaz Sezonu Öncesi Havuzu Kullanıma Açma

Yaz Sezonu Öncesi Prefabrik Havuzu Kullanıma Açma Nasıl Yapılır ?

Her Prefabrik havuz sahibi , havuzunu sezon öncesi  nasıl düzgün bir şekilde açacağını öğrenmelidir. Bu adımları ne kadar çabuk yaparsanız, bu sezon ilk havuz partinizi o kadar çabuk düzenleyebilirsiniz.

Adım 1. Prefabrik Havuzunuz için doğru malzemeleri toplayın

Mart sonu nisan ayının başı gibi prefabrik havuzunuzu açmaya karar verdiğinizde , kıştan havuz suyunuzu dezenfekte etmek  için gerekli havuz kimyasalları na  sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Yapmak istediğiniz son şey, sadece ihtiyacınız olan şeylere sahip olmadığınızı anlamak için yaz sezonunu kaçırmak olacaktır. Elinizde olan malzemeleri ve kimyasalları kontrol edin ve sürelerinin dolmadığından emin olun. En azından şunlara sahip olmalısınız:

  • Klor
  • Şok
  • Yosun önleyiciler
  • Dengeleyiciler
  • Ph  Düşürücü ve ph Yükseltici
  • Test Kiti
  • Havuz Ekipmanları (Vakumlu Dip Süpürgesi,Hortumu, Havuz Fırçası , Teleskopik Havuz Sapı )

Ayrıca, zarar görmediklerinden emin olmak için Yüzey Kepçesi  ve havuz fırçalarınız gibi havuzunuzu temizlemek için ihtiyaç duyacağınız araçları da kontrol etmelisiniz.

Adım 2. Prefabrik Havuz Açılışını için Havuz örtüsünü kaldırın

Havuz suyunuzu işlemek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduktan sonra, havuz örtüsünü çıkarmanın zamanı gelmiştir.

  1. Havuzunuzun içerisine düşmesini engel olmak için havuz örtünüz üzerinde ki pislik ve tortuları dikkatlice çıkarmaya çalışın.
  2. Kolayca çıkarmak için havuz örtüsünü yavaşça geriye doğru kaldırın ve yarıya kadar katlayın.
  3. Havuz örtüsünü topladık dan  sonra, su ve sabunla iyice temizlemeden önce süpürün ve kurulayın. Sezon için depoya koymadan önce temiz ve kuru olmalıdır.

Adım 3. Tüm havuz ekipmanları nı ve aksesuarlarını yeniden yerleştirin ve yerine takın

Havuzunuz için kullandığınız ekipman türüne bağlı olarak, depodan çıkarmanız ve yeniden takmanız gerekebilir. Bazı insanlar tüm yıl boyunca havuz ekipmanlarını (havuz merdiveni ,havuz pompası ,otomatik Tuz / Ph cihazlarını ) yerinde  bırakırken, diğerleri kış aylarında onları güzelce yerinden söküp kuruttuktan sonra nemlenmeyecek bir depo ya kaldırmayı tercih ediyor.

Yaklaşımınızdan bağımsız olarak, her zaman havuz pompanızın ve havuz filtrenizin (çeşitli parçaları dâhil) yerinde sabitlendiğinden emin olun. Ayrıca, havuz kapanışınız sırasında takılmış olan kışlama tapalarını da çıkarmak isteyeceksiniz. Tüm ekipmanlarınızın tekrar kullanılabilir olduğundan emin olmalısınız.

Havuz ekipmanınızı yeniden taktıktan sonra, kat ekipmanınızı tekrar takmalısınız -Merdivenden tramplene kadar her şey-.

İPUCU: Ayrıca, bu ekipman parçaları üzerinde bulunan tüm somunları ve cıvataları, kullanım boyunca paslanmayacak şekilde yağlamanız gerekir.

Adım 4. Soğutucu sepetlerini ve dönüş jetlerini tekrar takın

Neredeyse prefabrik havuzunu başlatmanın zamanı geldi. Anahtarı çevirmeden önce, eğer kış boyunca donmayı engellemek için buz kompansatörlerini soğutucudan çıkarmak isteyeceksiniz. Soğutucu sepetlerinizi geri koyun ve suyu havuza yönlendiren dönüş jeti göz küresi bağlantı parçalarına vidalayın. Bu noktada su seviyenizi de kontrol etmelisiniz. Normal seviyede değilse, havuzunuza mutlaka  su ekleyin.

Adım 5. Havuzunuzun tabanını vakumlayın

Havuzunuzu dengeledikten ve şok ettikten sonra, bir gece bekletmelisiniz. Son adım, dibinde biriken birikintileri temizlemek için havuzunuzu vakumlu dip süpürgeniz ile temizlemenizdir.

Havuzunuzu sonbaharda düzgün bir şekilde kapatırsanız, vakumlamak için çok fazla ihtiyacınız olmaz.

Bununla birlikte, kuşkusuz ele alınması gereken bazı kalıntılar olacaktır ve havuzunuzun mümkün olduğunca temiz olmasını sağlamak için bunların temizlenmesi gerekir.

Sermed Havuz, piyasadaki en güçlü ve verimli havuz robotlarını  sunmaktadır.

6. Adım. Havuzunuzu açın

Sonunda an geldi. Havuzunuz açıldıktan ve sirkülasyon başladıktan sonra, etrafta dolaşmalı ve tüm havuz ekipmanların da   sızıntı ve diğer olası sorunlar açısından incelemelisiniz.

Kıştan istenmeyen tortu birikintilerini gidermek için muhtemelen filtre elemanlarını geri yıkamanız veya temizlemeniz gerekecektir. Herhangi bir şey gözükmüyorsa veya filtreniz nozullara gerektiği şekilde kuvvetli üfleme yapmıyor  gibi görünüyorsa, havuzu kapatın ve yardım için bir havuz firmanızı arayın.

Adım 7. Suyu düzgün bir şekilde arıtın

PH, alkalinite ve klor seviyenizi kontrol ederek başlayın, böylece havuz suyunuzu dengeleyerek nasıl ilerleyeceğinizi öğrenin.

Düzgün dengelendikten sonra, o kış yosunlarının birikmesinden kurtulmak için havuzunuzu kaliteli bir şok tedavisi ile şok etmek isteyeceksiniz. Etkili olması için güneş batmaya başlayana kadar havuzunuzu beklemenizi öneririz.

Havuzunuzu dengelemeye yardımcı olması için bu tabloya göz atın:

Ölçek            İdeal Menzil             Sıklık
Ücretsiz Klor1-3 ppm                  Haftalık                  
pH7,2-7,8 ppm           Haftalık      
Alkalinite80-120 ppm            Aylık                
Tuz2700-3400 ppm       Aylık    
Sabitleyici30-50 ppm         Üç Ayda bir      
Kalsiyum200-400 ppm     Üç ayda bir
Ölçek            İdeal Menzil             Sıklık
Kombine Klor 0-0.2 ppm                   Haftalık
Nitratlar         0 ppm veya daha az    Aylık
Fosfat            100 ppb veya daha az  Aylık
DS1500 ppm + tuz seviyesi                Üç ayda bir
Metaller        3 ppm                            Üç Aylık

Adım 8. Beklenmedik sorunlarla başa çıkın

Zaman zaman, küçük veya başka türlü beklenmedik havuz bakımı gerekli olabilir, ancak doğru yardımla havuzunuz hemen yüzmeye hazır olabilir. Sağlıklı ve kolay bir havuz açma deneyimi sağlamak için her zaman sermed havuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Kesintisiz 7 / 24 teknik destek veren ve sorduğunuz her soruya tüm ihtimalleri değerlendirecek sizlere gerekli çözümü sunan konusun da tecrübeli çalışanlarımız ile sadece ilk günlerde değil yıllarca yanınızdayız.

Profesyonel ve konusunda deneyimli ekibi sayesinde havuz ekipmanlarınızı kaliteli ve güvenilir şekilde online alabilirken, aynı zamanda prefabrik havuz seçiminde size yardımcı olmaktadır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !