Yüzme Havuzu Modelleri ve Maliyetleri Nedir?

05 February 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yüzme Havuzu Modelleri ve Maliyetleri Nedir?

Yüzme Havuzu Yaptırmak için Gerekli Bütçe Nedir?

Yüzme havuzları birbirinden farklı birçok model ve tasarıma sahiptir. Yüzme havuzları; taşmalı, Skimmerli ya da prefabrik havuzlar olabilir. Yüzme havuzu yaptırmak için ayıracağınız bütçe tercih ettiğiniz havuz modelleri ne ve tasarımlarına göre değişir.

Yüzme Havuzu Modelleri ve Maliyetleri Nedir?

Yüzme havuzu yaptırmak eskiden maliyetli olsa da günümüzde maliyetli değildir. Uygun havuz fiyatları ve tasarımları sayesinde hayal ettiğiniz yüzme havuzunu istediğiniz her yere getirebiliriz. Yüzme havuzu maliyetleri belirlenirken tercih edeceğiniz modellere göre fiyatlar belirlenir.

  • Almanya’dan ithal ettiğimiz prefabrik havuz sistemleri, yerli üretim olan Fipool havuz seçenekleri ile isterseniz taşmalı isterseniz skimmerli yüzme havuzları üretilmektedir.
  • Taşmalı havuz modelimizde suda biriken kirlilik üst kısma ve üst katmanlara yükselir. Kirliliğe sebep olan maddeler üstten taşırma sağlanarak, kanallar yardımı ile geri yollanır. Taşmalı havuz maliyeti tercih edeceğiniz tasarım, yüzeysel alan, derinlik gibi faktörlere bağlı olarak değişir.
  • Dilerseniz Skimmerli havuz seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Müşterilerimizin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda yapılan skimmerli havuzlar kirli suyun sistemden emilmesi esasına dayanan bir sistemdir. Skimmer havuzlar nispeten daha uygun maliyetlidir.
  • Prefabrik yüzme havuzları da tercih edebileceğiniz en ekonomik yüzme havuz modelleridir. Bu havuzlar toprak içine ya da toprak üstüne yapılan havuzlardır. Havuz derinliği, yüzeysel alan ve aksesuar gibi faktörler maliyeti değiştirecektir. Net bir fiyat almak için bizimle her zaman iletişime geçebilir, hayalinizde yüzme havuzu tasarımını yapmamız için proje sunabilirsiniz.

Havuz Bakım Maliyetleri Yüksek Mi?

Havuz yapımı için gerekli bütçe planlaması yapılırken havuzun su ve elektrik giderleri ile birlikte bakım masraflarının değerlendirilmesi gerekir. Havuzların hijyenik olması, yosun tutması, suyun bulanık olmaması için bakım yapılması gerektiği gibi insan sağlığı açısından bakım oldukça önemlidir.

Havuzun aylık masrafı yüzeysel alanı, derinliği ve kullanılan aksesuarlara göre değişiklik gösterir. Havuz bakım maliyeti sanıldığın aksine yüksek değildir. İyi tasarlanmış yüzme havuzu, uyguladığımız doğru filtrasyon sistemi ve doğru alan kullanımı sayesinde havuz bakım giderleriniz oldukça düşüktür. Ortalama 50 metrekare havuzun aylık giderleri toplam 150 TL civarında olacaktır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !