Bahçeli Bir Evde Olması Gereken 3 Şey

08 January 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Bahçeli Bir Evde Olması Gereken 3 Şey

Bahçeli Bir Evde Olması Gereken 3 Şey; Yüzme Havuzu, Mangal, Mutlu Çocuk Çığlıkları

Şehir içinde bir havuz yapımı bir yana dursun, mangal yapabilecek bir bahçe bulmak çok zorlaştı. Ancak bahçe yapısı uygun olan birçok kişi, evinin arka bahçesinde hem yüzme havuzu hem mangal hem de çocuklukların mutluluktan attıkları çığlıklara her zaman yer bulabilmektedir.

Sadece iş araziyi bulmakla kalmamakta, aynı zamanda havuz maliyeti çoğu zaman, yanlış seçimlerden dolayı, daha pahalı maliyetlere yol açabilmektedir. Hayalinizdeki yüzme havuzuna kavuşmak ve neşeli çocuk çığlıklarıyla birlikte mutlu mangal partileri yapmak, aslında hiç de zor değil.

Mangalı Yanında Bir Yüzme Havuzu Yapılabilir mi?

İçinde mangalı olan kesme taş model güzel bir havuz modeli seçimi, sizi ve sevdiklerinizi birbirine daha çok bağlarken, en güzel mangal partilerinizi havuz başında yapabileceğiniz, güzel bir seçenek de sunmaktadır.

Oturma gruplarının yanında, isterseniz çocuklarınız için ufak kesme bir havuz ya da jakuzi keyfi sürmek isteyenlere, yine kesme taştan bir jakuzi bölümü yapabileceğiniz havuz modelleri bulunmaktadır.

Prefabrik Havuzlar Güvenli midir?

Birbirinden farklı özelliklere sahip havuz modelleri bulunmaktadır. Fiberglas havuzlar, vinil astar liner havuzlar, beton havuzlar. Bunun yanında prefabrik ve fipool panel havuz modelleri de bulunmaktadır.

Beton havuzlar, yüksek maliyetleri olan havuzlardır. Sağlam olmalarına rağmen, sunduğu bakım maliyetleri bakımından çok da tercih edilmemektedir. Üstelik kurulum süresi ise 3-4 ayı bulmaktadır.

Prefabrik havuz özellikleri;

  • Prefabrik havuzlarda kurulum sadece 7 gün sürer.
  • Liner kaplama sayesinde %100 sızdırmazlık özelliği bulunur.
  • İç kaplamasının yüzeyi gözeneksiz olduğu için kir tutmaz ve yosun yapmaz.
  • İç yüzeyi anti-bakteriyel ve hijyendir.

Prefabrik havuzlar, diğer havuz modellerine göre %50 daha uygun maliyetlere mal olmaktadır. İnsan sağlığını tehdit edecek herhangi bir risk yaratmayan prefabrik havuzlar hem sizin hem de çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayacak kadar güvenlidir.

Üstelik çocuklar için uygulanacak bazı aşamalar sayesinde, çocuklarınızın prefabrik havuzlarda daha güvenli şekilde yüzmesini ve neşeli çığlıklar atarak eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Havuz kaydırakları ekleyebilir, havuz oyuncaklarıyla, çocuklarınızın su içinde becerilerini ön plana çıkaracak oyunlarla, eğlenmesini de sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !